• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy ciągle warto latać do Egiptu?

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na dobry początek warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bogatsza, niż pozostałe regiony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, chociażby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Wiele osób nawet twierdzi, iż Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Trudno ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne widoki albo doskonałą pogodę, lecz również dały dla nas genialnych naukowców, pyszne jedzenie albo szybkie auta. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Bardzo dobre są także miasta położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą wyczekuje na jakże cudowny okres jakim jest urlop. Po długich tygodniach wytężonej pracy w końcu przychodzi ten moment kiedy możemy razem z bliskimi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tym zakresie posiadamy tak wiele, że ciężko jest wybrać. Warto zapoznać się szczegółowo z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają niejednokrotnie do zaproponowania wiele interesujących miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeśli jedynie posiadamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wówczas są znacznie niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy również by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze i dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę oraz interesujące miejsca do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przepełniona istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wczay do Grecji można mieć pewność, iż nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma niesamowitymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. W końcu to piękne państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do tego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, iż wyjazd do Australii to spory wydatek finansowy. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy otwarcie napisać, iż Australia ma do zaoferowania dla turystów bardzo dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach na wschodzie – choć jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Najbardziej znaczące atuty UE
Choć UE to aktualnie siedlisko potężnej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Europie, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, iż z punktu widzenia Polaka Unia Europejska ma więcej atutów, niż minusów. Przecież jeśli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym państwem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choć odrobinę orientuje się na zagadnieniach związanych z geopolityką, dobrze wie, iż wybór Polaków był prosty – UE, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem ciężko dyskutować z nimi.
Wielkim atutem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla nas europejskich granic. Naturalnie np. mieszkańcy Norwegii także nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic, lecz to specyficzne państwo. Nie można także zapomnieć o dziesiątkach miliardów euro z unijnych funduszy. Chociażby autostrady są częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem UE jest także to, że można inwestować bez przeszkód pieniądze w przykładowo Wielkiej Brytanii bądź Hiszpanii. Wydaje się zatem, iż to bardzo dobrze, że w 2003 roku Polacy powiedzieli tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Dowiedz się teraz

2. Kliknij tutaj

3. Dowiedz się więcej

4. Przeczytaj więcej

5. Odwiedź stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.