• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Słowenia pełna atrakcji dla każdego

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie ma tam szczególnie wielu interesujących atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, gdyż same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo wspaniałych zabytków jak i pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest w takim razie fantastycznym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

1. Sprawdź stronę

2. Zobacz więcej

3. Kontynuuj

4. Kliknij

5. Znajdź więcej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.