Naprawa dachów – praktyczne rady

Każde pokrycie dachowe wymaga co jakiś czas remontu, które zakres jest zależny od rodzaju usterek. Najmniej pracy i nakładów finansowych wymagają drobne nieszczelności, czy pojedyncze elementy pokrycia. Jeśli uległa uszkodzeniu więźba, to wydatek na naprawę dachu będzie duży. Renowacja dachu w Poznaniu – komu powierzyć?

Naprawa dachu – Poznań

Dach pełni w każdym budynku bardzo ważną funkcję – chroni przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz zatrzymuje ciepło w budynku. Jeśli jest stromy to ma istotny wpływ na wygląd całej bryły budynku. Jeśli zauważyłeś jakieś odkształcenie krokwi, przecieki w poszyciu, to nie wolno ich bagatelizować od razu warto przystąpić do renowacji dachu. W Poznaniu są firmy, które zajmują się profesjonalną naprawą dachów. Jest to gwarancja wysokiej jakości usług.

Remonty dachów w Poznaniu

Niezależnie czy renowacja dachu będzie w Poznaniu czy w innym mieście, to zawsze należy zacząć od kontroli więźby dachowej. Jest to podpora dla całego dachu. W domach jednorodzinnych najczęściej wykonywana jest z drewna. Mimo wielu swoich zalet materiał ten reaguje na wilgoć oraz jest podatny na działanie grzybów czy owadów.

Jeśli zauważyłeś w więźbie ślady żerowania owadów, to warto przed naprawą dachu poprosić o ekspertyzę mykologa budownictwa, który podpowie czy tę konstrukcję można jeszcze uratować, czy należy położyć nową.

Innym powodem do niepokoju podczas rozpoczęcia prac naprawczych dachu jest uginanie się krokwi. Najczęściej jest to spowodowane zbyt ciężkim pokryciem, wadami elementów więźby, a nawet złym wykonaniem połączeń na więźbie. Takich oględzin musi dokonać zawsze konstruktor, który w fachowy sposób oceni jej stan. Bez opinii tego fachowca nie można wykonywać żadnych napraw dachu.

Pamiętaj, jeśli szybko nie zareagujesz na rozwijającą się korozję biologiczną lub uginanie się dachu, to skutki mogą być bardzo poważne. W skrajnych przypadkach naprawa dachu może zakończyć się wymianą całej więźby, co powoduje znaczne zwiększenie kosztów.

Naprawa poszycia dachowego w Poznaniu

Jeśli pod dachem w czasie deszczu zauważyłeś pojawiające się zacieki, to znaczy, że poszycie jest nieszczelne i należy jak najszybciej zlokalizować usterki i je usunąć. Szybko naprawę dachu należy przeprowadzić w sytuacji, gdy połać dachu uległa uszkodzeniu, np. przy gwałtownych porywach wiatru lub podczas gradobicia.

Niezależnie, czy masz do naprawy dach w Poznaniu, czy w innym mieście, to zawsze wybieraj usługi renomowanej firmy. Dzięki temu możesz być pewien, że prace zostaną przeprowadzone solidnie.