Jakiego wymiaru garaż najlepiej kupić?

Szukając solidnego i taniego garażu, najlepszym wyborem będzie garaż wykonany z blachy. Ten materiał jest trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych, dlatego tak wspaniale sprawdza się jako konstrukcja garażu. Ochrona auta przed deszczem i śniegiem jest konieczna, jeśli chcemy, aby nasz samochód pozostał w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Najmniejsze uszkodzenia mają wpływ na wartość auta, dlatego powinniśmy o nie dbać i parkować je w garażu. 

Czy garaż jest potrzebny?

Wszystkie auta, niezależnie od marki czy rocznika, są w dużo lepszym stanie technicznym jeśli są garażowane. Opady deszczu oraz śniegu powodują, że jego elementy są cały czas narażone na wilgoć, która negatywnie wpływa na działanie samochodu. Szczególnie zły wpływ na samochód ma sól, którą pokryte są drogi w czasie śnieżnej i mroźnej zimy. Sól może doprowadzić do uszkodzenia metalowych konstrukcji auta, dlatego jeśli samochód często jest zaparkowany w wysokim śniegu, jest dużo bardziej narażony na uszkodzenia. Auto parkowane w garażu, jest schronione przed deszcze, śniegiem, wiatrem i słońce. Silny wiatr może doprowadzić do zerwania się gałęzi, które może spaść na naszego auto i trwale je uszkodzić. Naprawa wgnieceń i wymiana części jest bardzo kosztowna, dlatego lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom i parkować samochód w garażu. 

Jakie wymiary powinien mieć garaż?

Standardowym wymiarem jest blaszak 4×6, w którym zmieści się mniejsze lub większe auto osobowe. Większy garaż będzie potrzebny jeśli nie mamy doświadczenia w parkowaniu i obawiamy się, aby nie uszkodzić samochodu przy wyjeździe lub wjeździe do garażu. Zbyt wiele miejsca nie jest problemem, ponieważ ta przestrzeń może być wykorzystana na przechowywanie innych cennych sprzętów. W garażu warto również parkować rowery, hulajnogi czy motocykl. Dzięki temu, że garaż jest dobrze zabezpieczony, będzie także chronił nasze pojazdy przed uszkodzeniami osób trzecich lub przed ich kradzieżą. Auta zaparkowane przy ulicy mogą zostać zniszczone przez lokalnych chuliganów, którzy wybijają szyby oraz malują napisy na karoserii auta.